Виноградівська централізована бібліотечна система
П`ятниця, 06.12.2019, 04:55
Меню

Реєстрація

Пошук

Погода
Виноградів

Форма входу


Категорії розділу
LEAP-4 [4]
Інтернет для читачів публічної бібліотеки
Бібліоміст [20]
Інтернет для читачів
ПДГ [199]
Пункт доступу громадян до офіційної інформаціїї
Гранти і проекти в Україні [144]
Гранти і проекти в Україні

Наше опитування
Як часто Ви відвідуєте бібліотеки?
Всього відповідей: 155

Статистика

Головна » Програми та проекти » ПДГ

"В якому розмірі повинен нараховуватись аванс?"
31.07.2014, 17:03

Виходячи з вимог ст.115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, установлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Як зазначено в ч. З ст. 115 КЗпП, розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Отже, у загальному випадку розмір заробітної плати за першу половину місяця (далі – аванс), має бути не менше 50 % тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. У цьому випадку йдеться про розмір заробітної плати за першу половину місяця, і фактично відпрацьований час визначається також за першу половину місяця, тобто за 15 календарних днів. Дата виплати авансу в цьому випадку на розмір авансу не впливає.

Необхідно враховувати, що при встановленні авансу інші нарахування, крім тарифної ставки (посадового окладу), а саме: премії, надбавки та інші заохочувальні та компенсаційні виплати, суми індексації зарплати, лікарняні, середній заробіток за період перебування на курсах підвищення кваліфікації тощо, не враховуються, а їх виплата здійснюється разом із другою частиною окладу за підсумками місяця у строки, установлені для виплати заробітної плати за другу половину місяця.

Таким чином, розмір авансу не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час за першу половину місяця виходячи з посадового окладу з урахуванням зайнятості працівника. Зазначеною вище нормою визначено мінімальний розмір зарплати за першу половину місяця, що визначається виходячи із певної ставки (окладу). Слід зауважити, що цей мінімальний розмір у кожному місяці коливатиметься залежно від графіка роботи, виходів на роботу.

 

Головний державний інспектор праці 

ТДІзПП у Закарпатській області                                                            Ціник М.О.

 

Переглядів: 239 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright ParVY © 2009-2019
Хостинг від uCoz