Виноградівська централізована бібліотечна система
Понеділок, 09.12.2019, 02:01
Меню

Реєстрація

Пошук

Погода
Виноградів

Форма входу


Категорії розділу
LEAP-4 [4]
Інтернет для читачів публічної бібліотеки
Бібліоміст [20]
Інтернет для читачів
ПДГ [199]
Пункт доступу громадян до офіційної інформаціїї
Гранти і проекти в Україні [144]
Гранти і проекти в Україні

Наше опитування
Як часто Ви відвідуєте бібліотеки?
Всього відповідей: 155

Статистика

Головна » Програми та проекти » ПДГ

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
25.09.2014, 11:32
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Жінки можуть оформити відпустку для догляду за дитиною на період до досягнення нею трирічного віку. Протягом цього часу жінки отримуватимуть не заробітну плату, а відповідні виплати із державного бюджету. Крім цього, підприємствам не заборонено надавати своїм працівницям і тривалішу відпустку для догляду за дитиною, яка може бути як неоплачуваною, так і з частковою виплатою заробітної плати (лише за рахунок власних коштів). Роботодавець на підставі відповідної довідки з медичного закладу повинен надати працівниці неоплачувану відпустку до досягнення її дитиною шестирічного віку, якщо вона надалі потребує домашнього догляду. Доки жінка доглядає за малолітньою дитиною, за нею зберігається місце роботи. Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відпустки для догляду за дитиною до шести років без збереження заробітної плати зараховується як до загального, так і безперервного стажу роботи й до стажу роботи за спеціальністю (ст.181 КЗпП). Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується. До речі, вийти на роботу з відпустки для догляду за дитиною можна у будь-який час— у такому випадку жінка вправі повернутися на своє місце роботи, а працівника, який тимчасово виконував її трудові функції, повинні звільнити. Крім того, цілком можливим є вихід працівниці на роботу до закінчення строку її відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (або шестирічного — частини третя та шоста ст. 179 КЗпП) віку, а потім — поновлення цієї самої відпустки. Також, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, жінка може виконувати роботу вдома чи працювати на умовах неповного робочого часу. За таких обставин виплата соціальної допомоги не припиняється (попри розмір заробітної плати жінки). Іноді буває, що на роботу повертаються жінки — матері-годувальниці. Тому, відповідно до статті 183 КЗпП, жінкам, що мають дітей, яким ще не виповнилося півтора року, окрім загальної обідньої перерви, надаються додаткові перерви для годування дитини. Вони мають надаватися через три години й тривати не менше 30хв. кожна, а якщо дітей двоє чи більше, — не менше 1 год. Строк і порядок «режиму годування» працівниця та роботодавець визначають самостійно, але в будь-якому разі ці перерви вважаються робочим часом й оплачуються за розміром середнього заробітку працівниці. Є випадки, коли відпустку для догляду за дитиною (частина сьома ст. 179 КЗпП) бере повністю або частково батько дитини, бабуся або дідусь чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною. Проте слід враховувати, що це можливо лише в тому разі, якщо жінка вже не перебуває у такій відпустці. Скажімо, батько не зможе взяти відпустку для догляду за другою дитиною у той час, як його дружина перебуває у відпустці для догляду за першою дитиною. Справа в тому, що для оформлення такої відпустки батькові дитини (бабусі, дідусеві, іншим родичам) потрібно буде надати довідку з місця роботи матері дитинипро те, що вона вже вийшла на роботу й виплату відповідної допомоги їй припинено. Цю допомогу тоді отримуватиме зазначена вище особа, яка візьме відпустку для догляду за дитиною. Також за нею гарантовано зберігатиметься місце роботи. Головний державний інспектор праці М.О.Ціник
Переглядів: 410 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright ParVY © 2009-2019
Хостинг від uCoz