Виноградівська централізована бібліотечна система
Субота, 07.12.2019, 00:54
Меню

Реєстрація

Пошук

Погода
Виноградів

Форма входу


Категорії розділу
LEAP-4 [4]
Інтернет для читачів публічної бібліотеки
Бібліоміст [20]
Інтернет для читачів
ПДГ [199]
Пункт доступу громадян до офіційної інформаціїї
Гранти і проекти в Україні [144]
Гранти і проекти в Україні

Наше опитування
Як часто Ви відвідуєте бібліотеки?
Всього відповідей: 155

Статистика

Головна » Програми та проекти » ПДГ

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами
25.09.2014, 11:38
Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами У нашій країні тривалість оплачуваної відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами становить 126 календарних днів: 70 днів —до пологів і 56 — після. Якщо ж народжується двоє чи більше дітей, а також якщо наявні ускладнення під час пологів, указаний термін післяпологової відпустки збільшується на 14 днів. Якщо від часу надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і до народження дитини минуло менше 70 днів, «невикористані» дні приєднують до другої частини відпустки — тобто за будь-яких обставин час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами не може бути меншим 126 календарних днів (ст. 179 КЗпП). Жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів. Така відпустка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю попри кількість днів, фактично використаних до пологів, із оплатою в розмірі повного заробітку, попри страховий стаж та місце роботи (п. 10 частини першої ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ). Крім того, жінка, оформляючи відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, якщо бажає, може отримати повну щорічну відпустку і приєднати її до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 180 КЗпП) — попри графік відпусток та попри те, чи вона пропрацювала на цьому підприємстві шість місяців. Відповідно до пункту 4 частини сьомої статті 10 Закону № 504 щорічну відпустку в повному обсязі до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на певному підприємстві повинні надати й майбутньому батькові дитини — для цього йому слід пред'явити роботодавцеві довідку з місця роботи дружини про те, що вона перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Також після народження дитини її батько вправі узяти ще й відпустку за власний рахунок (тривалістю до 14 календарних днів). Головний державний інспектор праці М.О.Ціник
Переглядів: 347 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright ParVY © 2009-2019
Хостинг від uCoz